Zmiękczacze wody - zmiękczanie

 

Filtry do wody

 
 

Odżelaziacze

Or-....

Oa-F2510-...

Oa-F5600-...

Oa-F2750-...

Oa-F2850-...

Oa-F3150-...

Stalowe`

Zmiękczacze

Cabinety

Standard

Duplex

Odmanganiacze

Odwrócona osmoza

Kolumny węglowe

Kolumny sedymentacyjne

Sterylizatory

Lampy UV

Pompy dozujące

Demineralizatory

Destylatory wody

 
     

 

 

Nowości

 
     
     

 

 

 

 

Podstawy

 
 


Twardość wody jest właściwością spowodowaną rozpuszczonymi solami wapnia i magnezu, których nadmiar jest powodem powstawania kamienia kotłowego, oraz wysokie zużycie mydła i środków piorących. Kamień ten powstaje na skutek podgrzewania wody i co za tym idzie osiada w urządzeniach grzewczych i instalacjach grzewczych niszcząc je i zatykając.

Usuwanie twardości wody nazywamy zmiękczaniem. Podstawową metodą zmiękczania jest wymiana jonowa. Polega ona na przepuszczeniu wody przez żywice jonowymienną, gdzie jony wapnia i magnezu zostają wymienione na jony sodu. Każda żywica ma określoną zdolność jonowymienną i wymaga to okresowej regeneracji roztworem soli kuchennej. Częstotliwość regeneracji zależy od rodzaju zastosowanej żywicy i jej ilości

Urządzeniami które zajmują się usuwaniem twardości wody nazywamy wymiennikami jonitowymi lub potocznie zmiękczaczami. Zmiękczacze ze względu na skomplikowany proces regeneracji produkowane są jako automatyczne, i w zależności od zastosowanej głowicy sterującej uruchamiany jest: czasowo (regeneracja odbywa się w ściśle określonych odstępach czasowych), objętościową (głowica dzięki wbudowanemu wodomierzowi liczy ilość wody i po przepuszczeniu określonej ilości wody uruchamia regenerację) i objętościowo-czasowo (głowica dzięki wbudowanemu wodomierzowi liczy ilość wody i po przepuszczeniu określonej ilości wody uruchamia regenerację lecz dopiero o zaprogramowanej godzinie)

Najczęściej do produkcji zmiękczaczy Centrum Wody EKOMECH jest stosowane są żywica Amberlite Sr 1 Na firmy Rom&Haas która jest przeznaczona do zmiękczania wody pitnej.

Ze względu na konstrukcję oraz zapotrzebowanie Centrum Wody EKOMECH produkuje zmiękczacze w trzech typach


 

 
     
 

Kontakt

 
 

Centrum Wody EKOMECH

Adres firmy: Mazowiecka 4 , 05-091 Ząbki Polska         

Telefon firmy:         (+48 22) 781 74 74

Telefon komórkowy:     +48 601 74 74 74

Adres Email: ekomech@ekomech.pl

Faks firmy:              (+48 22) 762 88 88

Mapa dojazdu

Zadzwoń przez Skype do CW Ekomech

 
     

 

 

Promocje

 
  Promocja wiązana:  

     Każdy klient który zamówi dowolny filtr na cały dom przez Internet może zakupić  odwróconą osmozę za 500 zł netto.

 

 

 
     

Copyrights EKOMECH © 2004, 2005  |  Zasada Prywatności | Polityka prywatności | Ostatnia modyikacja:2007-03-19 | Mapa witryny